HOTEL VYŠEHRAD ** - Turčianke Teplice

| TURISTIKA AGROTURISTIKA A CYKLOTURISTIKA V OKOLÍ

| TURISTIKA AGROTURISTIKA A CYKLOTURISTIKA V OKOLÍ

.

| Zimná a letná turistika v regióne Turiec - Kremnicko

Región Turca a Kremnicka je  oblasťou bohatou na horské turistické trasy v pohoriach Veľkej a Malej Fatry, Kremnických vrchov ale taktiež na  rôzne turistické atrakcie , hrady, kaštiele, pamätné miesta, lesoparky.

Kúpeľný park  Turčianske Teplice - lesopark Bôr

Hotel Vyšehrad ** sa nachádza v priamom susedstve kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach , založenie kúpeľného parku sa datuje do roku 1848 s výsadbou až po Dolnú Štubňu, kde nadväzuje na lesopark Bôr. V parku boli vybudované , dom pre záhradníka a skleníky. Celý park sa vzorne udržiaval, pribudla aj fontána a premostili sa prechody cez rieku Teplicu ( miestne nazývanú Žarnovica ). Po prvej svetovej vojne vybudovali v parku termálne kúpalisko.

Dnes je kúpeľný park kultúrnou pamiatkou a na jeho území je zriadená botanická záhrada so zameraním na pestovanie cudzokrajných rastlín. V súčasnosti sa park rozkladá na ploche 13 ha a rastie v ňom viac ako 2000 stromov. Preteká ním rieka Teplica, ktorá ho delí na dve časti : kúpeľný park a lužný les.

Populárnou atrakciou parku sú lavičky slávy  venované rôznym tématikám, ktoré zaujmú deti i dospelých.  Lavičky slávy sú projektom Zlatých kúpeľov a majú byť ocenením pre významné osobnosti kultúry a umenia. Tie si umelci aj sami pokrstili. Mário Radačovský dostal baletnú lavičku s dvoma baletkami, Jozef Bednárik plátenú režisérsku, Heda Melicherová zo SĽUK-u zasa folklórnu a ostatné - recesistické majú vyjadrovať pocity, pohodu či radosť.  Aj legenda Michael Jackson či Patrick Swayze majú svoje lavičky.

Lesopark Bôr - pôvodný náučný chodník bol v Lesoparku Bôr vybudovaný v roku 2001. V roku 2014 mesto Turčianske Teplice náučný chodník zrekonštruovalo a obohatilo osadením nových informačných panelov, ako aj vytvorením vytvorením oddychových zón.

Náučný chodník má celkovo osem informačných tabúľ, ktorých úlohou je bližšie oboznámenie miestnych, ale aj návštevníkov kúpeľného  mesta Turčianske Teplice, so zaujímavosťami o prírode a území, na ktorom sa nachádza.

 

Turistické mapy 

| Agroturistika v Turci

Salaše a bioprodukty

Jazda na koni a hipoterapia

Regionálne produkty

Rybolov

| CYKLOTURISTIKA V TURCI

Región Turca je bohatý na množstvo značených  cyklotrás, ktorých celková dĺžka v roku 2017 dosiahla 415 km. Cyklotrasy v Turci s tématickým  zameraním na spoznávanie kultúrneho dedičstva, prírodných krás a scenérií s množstvom výhliadkových veží zavedú vyznávačov dvoch kolies do najkrajších kútov Turca.  Cyklotrasy rôznych náročností sú určené pre začiatočníkov ale i pre náročnejších cykloturistov.  

Mapa značených cyklotrás v Turci 

Naše tipy pre cykloturistiku

Blatnica- Gaderská dolina 

Cyklotrasa podhorým Veĺkej Fatry 

Turčianske Teplice - Mošovce - Blatnica- Folkušová- Necpaly - Belá-Dulice-Turčianske Jaseno- Blatnica 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info
Aktuality
26
Júl
2018

Vianoce Silvester 2018/2019

Pridal: Pridané: 26.7.2018 15:47:23 Počet zobrazení: 810

Čítajte viac... Komentáre: 0

  • 1
  • 2